Historie tanečního klubu Cloverleaf Opava

V roce 1991 na Mohelnickém dostavníku, se dala dohromady skupina lidí a dohodla se na založení Squre Dance klubu. První setkání proběhlo na půdě Okresní stanice mladých turistů, kde se zúčastnilo 18 osob.

V březnu 1992 se konala 1. Klubová Annual convention, kde byly schváleny stanovy  a následně zaslány k registraci na Ministerstvo vnitra.

15. května 1992 byl klub oficiálně zaregistrován.

V dubnu 1993 členové klubu organizačně zajistili konání 1. CSCTA Convention. Akce se zúčastnilo cca 260 tanečníků z 26 klubů z 5 států (Česko, Slovensko, Rakousko, Německo, Belgie).

Postupně jsme se v Opavě seznamovali s Basicem, Mainstream, Plusem a A1. I když řada našich tanečníků už tancuje v jiných klubech a na různých akcích vyšší levely a někteří i úroveň C.

V průběhu 30 let jsme vystupovali na různých akcích. Na plesech, večírcích, country odpolednech. Naši tanečníci se hojně účastnili i akcí pořádaných  jinými kluby.

V prostorách zámku v Hradci nad Moravicí jsme pořádali nejedny narozeniny a v září 2011 také významné dvacáté. Zájemci mohli  absolvovat prohlídky zámku v netradiční noční hodině. A to i při pozdějších setkáních. V září 2021 to byli už naše 30. klubové narozeniny

V roce 2013 jsme poprvé hromadně vyzkoušeli historické tance, které mohli vidět účastníci našich klubových narozeninách, při pátečních zahájeních na zámku. Tomuto tanci se soustavně nevěnujeme, ale jedná se o příjemné oživení.

Pořádáme i řadu mimotanečních setkání, jako je např. bowling, víkendové netaneční pobyty na chatě, výlety a procházky, hromadné návštěvy kulturních akcí (kino, dovadlo, koncerty) a další.

Historie klubu v číslech:

  • Klubem prošlo 7 prezidentů
  • 12 callerů
  • 8 culerů
  • 7 učitelů Line Dance
  • A 2 s výukou klasických country
  • Za dobu existence klubu jsme si pořídili 7 klubových oblečení
  • V Cloverleafu  se našlo a mělo svatbu 15 párů
  • Klub navštěvovalo, nebo navštěvuje 5 tanečníků nad 70 let
  • Na druhé straně 15 tanečníků do 15 let. Někteří zůstali i do dospělosti.

Tancovali jsme ve středisku volného času, na církevní konzervatoři a v současné době tančíme v základní škole Ilji Hurníka na Ochranově ulici v Opavě.

Další zajímavosti o klubu ZDE: Zajímavosti klubu